17.09.2017 >>>>>>> DOMA >>>>>>> GPS: 49.6583639N, 14.4291922E

U15 > 10:15-11:40: TATRAN Sedlčany - TJ Baník Švermov ... 0:1 (0:1)

........................ Jenčík ... Macháč

TRENÉR JEDNÍM DECHEM:
V prvním domácím zápase jsme chtěli navázat na dobrý výkon z SK Rakovník.
V tomto zápase se potvrdila pravda o tom, že fotbal nemá logiku.
Jedinou příležitost vstřelit gól jsme soupeři darovali sami nepřesností v rozehrávce a při vší smůle jsme si gól dali sami. Jinak jsme po celou dobu utkání byli více na míči, kombinovali jsme, ale bez finálního efektu.
V tomto zápase mě nejvíce mrzí, že pokud se některým hráčům nedaří, nejsou ochotni zapnout a aspoň bojovat, ale zápas zabalí.
PETR
__________________________________ __ ______ ________________

U13 > 11:55-13:10: TATRAN Sedlčany - TJ Baník Švermov ... 1:0 (0:0)

............ branky: Bartáková (58´)

SESTAVA:
Habart ... Barták, Bartáková, Brejšková, Brunclík, Jindráková, Krajdl,
Křesina, Kuthan, Macháček, Pšenička, Štěpánek, Voháňka.

Ve 3. kole krajského přeboru jsme na domácím hřišti přivítali TJ Baník Švermov. Na toto mistrovské utkání jsme opět nastoupili v oslabené sestavě. Utkání bylo vyrovnané a plné pěkných šancí, které se nám nedařilo proměnit. Švermov jsme v druhé půli přehrávali a naši převahu jsme dokázali zužitkovat ke konci utkání, kdy se po standartní situaci trefila přesně k tyči Bára Bartáková. Celkově tento zápas hodnotím jako dobrý. Hráči chtěli vyhrát, ale nedařilo se nám zakončení našich akcí.
HONZA
___________________________________ _______ ________________

PEP
17.09. 2017

3. KOLO - KPŽ - skupina A

09.09.2017 >>>>>>> VENKU >>>>>>> GPS: 50.1045822N, 13.7176236E

U15 > 09:00-10:25: SK Rakovník - TATRAN Sedlčany ... 1:4 (0:2)

............ branky: 2x Jenčík (16´+30´), Štemberk Š. (66´), Hrabák (68´)

SESTAVA:
....................... ....... Jindrák
Brejšková ... Hrabák ... Machač ... Macháč
Rákosník ... Čížek ... Štemberk O. ... Štemberk Š.
........................ Jenčík ... Kočí (52´ Varga)

V sobotu 9.9. nás čekal druhý mistrovský zápas opět na hřišti soupeře a opět v Rakovníku, tentokrát na SK.
K zápasu jsme odjížděli s jasným cílem přivézt 3 body a hrát fotbal. Obojí jsme splnili a je jen škoda, že z množství šancí, které jsme si vytvořili během celého zápasu, jsme nevytěžili více branek.
Celé mužstvo musím pochválit za bojovnost, nasazení a předvedený výkon.
PETR
___________________________________ _ ______ ________________

U13 > 10:40-11:55: SK Rakovník - TATRAN Sedlčany ... 0:11 (0:3)

............ branky: 2x Brejšková, 2x Chlasták, 2x Pšenička, 2x Součková, Jindráková, Krajdl, Voháňka.

SESTAVA:
Habart ... Barták, Brejšková, Chlasták, Jindráková, Krajdl,
Matoušek, Pešta, Pšenička, Součková, Štěpánek, Voháňka.

K druhému mistrovskému utkání jsme odjeli opět do Rakovníka, tentokrát na hřiště místního SK. Ani k tomuto utkání jsme neodjeli v plné sestavě a přesto jsme domácí tým jasně přehráli. Naši herní převahu podpořil skvělým výkonem golman Jonáš Habart, který udržel čisté konto.
Celkově toto utkání hodnotím jako velmi dobré. Na všech hráčích i přes brzské ranní vstávání bylo vidět, že mají chuť hrát a vyhrát. Všichni podali skvělý výkon, za který je musím pochválit. Pevně věřím, že stejné nadšení si ponesou i do dalších mistrovských zápasů.
HONZA
________________________________ __________ ________________

PEP
12.09. 2017

U13 - PŘÁTELSKÝ ZÁPAS

Po výsledkově neúspěšném mistrovském utání jsme sehráli přátelské utkání s 1.FK Příbram (2006). V tomto utkání jsme chtěli vylepšit zakončení našich akcí, vyzkoušet nové základní sestavy a celkově se porovnat s kvalitním soupeřem. Do sestavy jsme zapojili 4 hráče 2007. Hráli jsme 3x20 minut.
Do každé části jsme nastupovali s jinou základní sestavou včetně střídání golmanů. Utkání mělo vysoké tempo a hra se přesouvala z jedné strany na druhou. Oba týmy hrály útočný fotbal a ten se musel přihlížejícím divákům líbit.
Celkově hodnotím tento zápas jako velmi povedený.

Mladší žáci A - 1.FK Příbram 2006 >>> 7:9 (1:3, 3:3, 3:3)

branky: Chlasták 2x, Štěpánek, Pšenička, Voháňka, Krajdl, Barták

HONZA
12.09. 2017

1. KOLO - KPŽ - skupina A

27.08.2017 >>>>>>> VENKU >>>>>>> GPS: 50.1125564N, 13.7535189E

U15 > 09:30-10:55: TJ TATRAN Rakovník - TATRAN Sedlčany ... 2:1 (1:0)
................. branky: Jenčík (70´)

SESTAVA:
. Brejšková ... Hrabák ... Machač ... Macháček
Štemberk Š. ... Čížek ... Štemberk O. ... Rákosník
.......................... Jenčík ... Kočí

Zápas to byl pro nás smůlovatý, neboť soupeř vystřelil za celý zápas na naší branku celkem čtyřikrát, z toho dal dva góly a bral tři body.
V prvním poločase vyrovnaná hra od vápna k vápnu a naše jedno zaváhání a nedomluva obránců vedlo k vedení domácích 1:0 , přestože jsme šli jednou sami na golmana a měli ještě další velice slibné šance, které jsme však ve finále špatně vyřešili.
Ve druhém poločase naše zlepšená hra vedla k tomu, že se hra odehrávala převážně na polovině domácích, vytvořili jsme si opět dost možností na vstřelení branky, ale chyběla nám odvaha více střílet a zakončovat akce jednoduše. Opět jsme byli potrestáni za chybu v obraně, kdy stoper Matěj Hrabák vyvážel míč z obrany ve snaze podpořit náš tlak, v souboji 1x1 se míč odrazil od domácího hráče tak nešťastně, že se dostal k útočníkovi domácích, který byl v tu chvíli cca 5 metrů za ním, ale bohužel ne v ofsajdovém postavení, neboť jeden z obránců nestačil vyběhnout s Matějem a tak domácí útočník postupoval sám na vyběhnuvšího brankáře a vyřešil to přelobováním a bylo 2:0. I po obdržené brance jsme domácí tlačili, šli jsme sami na golmana
(L. Jenčík, Šimon Štemberk), ale gól jsme dali až v 70. minutě, kdy se krásně
z trestného kopu trefil L. Jenčík.
Přes porážku jsem spokojený s nasazením i předvedenou hrou, ale hodně musíme zapracovat na střelbě a jednodušším finálním zakončení šancí, které si vypracujeme. Škoda, minimálně bod měl být náš.
PETR

U13 > 11:10-12:25: TJ TATRAN Rakovník - TATRAN Sedlčany ... 12:0 (5:0)
................. branky:

SESTAVA:
Jiráček ... Brejšková, Brunclík, Hodouš J., Hodouš T., Chlasták,
Jindráková, Krajdl, Macháček, Matoušek, Pešta, Štěpánek

Novou sezonu Krajského přeboru mladších žáků jsme začali v Rakovníku. Prvním soupeřem nám byl TJ Tatran Rakovník. Tento zápas byl ovlivněn omluvenkami hráčů základní sestavy. Do Rakovníka jsme jeli pouze s 11 hráči a z toho 4 hráči byli ročník 2007. Na hřišti byl tento věkový handicap znát. V první půli jsme s domácími drželi krok, ale nedařilo se nám střelecky. Nepodařilo se nám úspěšně zakončit žádnou z akcí, ke kterým jsme se dostávali.
Druhá půle byla podobná, jako ta první s tím, že ke konci poločasu nám docházely síly a tím jsme domácím umožnili nás dostat pod tlak. Největším zklamáním bylo to, že jsme nedokázali vstřelit branku i přes to, že jsme na to měli dost kvalitních příležitostí.
HONZA
________________________ __________________ ________________

PEP
28.08. 2017

U13 - PŘÍPRAVA UKONČENA

Mladší žáci A ukončili přípravu vysokým vítězstvím nad Spartakem Příbram.

Žáci začali zápasovou přípravu již na soustředění v Žínkovech, kde odehráli dvě utkání. Na soustředění jsme trénovali 3x denně a k tomu jsme odehráli dvě utkání. První soupeř SK Kasejovice hraje okresní přebor a druhý soupeř SK Klatovy, který hraje krajský přebor. V obou utkáních jsme zkoušeli nové herní situace a zapojili jsme hráče ročníku 2006.

SK Kasejovice - Mladší žáci (3x20 minut)
5 : 6 (1:1, 3:0, 1:5) - branky: Barták 3x, Křesina, Pšenička, Brunclík

SK Klatovy - Mladší žáci (4x20 minut)
6 : 2 (1:0, 3:0, 2:1, 0:1) - branky: Voháňka, Bartáková

Po soustředění jsme začali trénovat 3x týdně. V rámci přípravy na novou sezonu jsme odehráli další dvě přípravná utkání s účastníky krajského přeboru.
Do obou utkání nastoupili hráči, se kterými počítáme do nové sezony.

ZVVZ Milevsko - Mladší žáci (2x30 minut)
10 : 8 (7:6, 3:2) - branky: Brunclík a Bartáková 3x, Voháňka, Barták

Mladší žáci - Spartak Příbram (4x20 minut)
19 : 2 (6:0, 4:1, 4:0, 5:1) - branky: Bartáková 4x, Kuthan a Pšenička 3x, Štěpánek a Barták 2x, Macháček, Chlasták, Matoušek, Brejšková, Brunclík

Nyní nás čeká 1. mistrovské utkání v Krajském přeboru s Tatranem Rakovník.

HON
22.08. 2017

U15 - SOUSTŘEDĚNÍ ŽINKOVY

Příprava starších žáků na novou sezonu začala v pondělí 31.7. odjezdem na tradiční soustředění v Žinkovech (společně s mladšími žáky). Do soboty 5.8. jsme pořádně makali - ranní výběh + tři tréninky denně, dále jsme sehráli přátelské utkání s Berounem, ve kterém jsme zkoušeli různé varianty sestavy.
Soustředění se zúčasnilo 14 starších žáků a všechny musím pochválit za přístup a nasazení. Jedinou vadou byl zlomený palec na noze Lukáše Jenčíka, který tak měl omezenou zátěž.
Chtěl bych poděkovat všem trenérům - Slávovi , Honzovi, Jirkovi, Fandovi a Radkovi - za super soustředění.

Po návratu ze soustředění jsme naskočili do tréninkového cyklu 3 tréninků týdně včetně vítězného přátelského utkání v Milevsku.

PET
08.08. 2017
1500380657

REKAPITULACE 2016/17

Asi ji nebudeme hodnotit jako příliš úspěšnou, nicméně hlavního cíle jsme dosáhli. I nadcházející sezónu budou sedlčanští starší i mladší žáci hrát Krajský přebor Středočeského kraje, který bude tentokrát rozdělen na dvě skupiny.

........... Ondřej Štemberk, Šimon Štemberk, Václav Varga,

2005 - Martin Bejšovec, Josef Chlasták, Albert Pudil, Petr Voháňka.

V 17 podzimních a 17 jarních zápasech jsme odehráli celkem 2.380 minut:

Šťovíček je rekordmanem (odehrál 2.380 minut / to je 100%) !!!
následují
Brejla (2.345 / 98,5) ----- Brejška (2.293 / 96,3) ----- Štemberk O. (2.273 / 95,5)
Jirák (2.159 / 90,7) ------- Jenčík (2.030 / 85,3) ------- Novotný (2.030 / 85,3)
Machač (1.842 / 77,4) ----- Macháček (1.160 / 48,7) ----- Svoboda (980 / 41,2)
Macháč (938 / 39,4) ------- Hrabák (910 / 38,2) ------- Čargo (728 / 30,6)
Bartoš (653 / 27,4) ------- Mikota (546 / 22,9) ------- Štemberk Š. (545 / 22,9)
Čížek (490 / 20,6) --------- Varga (478 / 20,1) --------- Kočí (357 / 15,0)
Bartáková (291 / 12,2) ----- Chlasták (279 / 11,7) ----- Jindráková (143 / 6,0)
Brejšková (120 / 5,0) ------- Kocourek (63 / 2,6) ------- Rákosník (42 / 1,8)
Hasman (35 / 1,5) --------- Pudil (35 / 1,5) --------- Bejšovec (20 / 0,8)

.1 - Bartoš (1/0), Čargo (0/1), Čížek (0/1), Machač (1/0), Mikota (1/0),
...... Kočí (0/1), Varga (1/0), vlastní (1/0).

PEP
18.07. 2017
1498060137

ASTANA ARÉNA

ASTANA ARÉNA patří mezi několik málo stadionů světa se zatahovací střechou.

U13 ZAČALA TURNAJEM

Mladší žáci zahájili jaro turnajem v Obořišti.

Na začátku jarní části jsme odehráli regionální turnaj pro ročníky 2005.
Hrálo se systémem 2x20 minut a každý s každým.

Obořiště B : mladší žáci (1:3, 1:4)
2 : 7 (Křesina 4x, Brunclík, Pšenička, Krajdl)

Višňová : mladší žáci (1:0, 1P:0)
2 : 0

Obořiště A : mladší žáci (0:0, 0:3)
0 : 3 (Pšenička, Voháňka, Součková)

Tento turnaj byl pro r. 2005 poslední přípravou na mistrovské utkání v Krajském přeboru. Celkově jsem byl s výkonem všech hráčů spokojený. Všechny týmy jsme přehrávali a měli jsme více ze hry. Opět se ukázala naše největší slabina a to proměňování našich šancí. Gólů mohlo padnout daleko víc - naše celkové skóre v tomto turnaji 10:4. Naši mladší žáci obsadili krásné 2. místo a gólman Bert Pudil byl vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje.

Jarní část v Krajském přeboru jsme zahájili doma s týmem Polaban Nymburk. Tento tým je na 7. místě v tabulce a do Sedlčan přijel jako jasný favorit, což potvrdil hned v prvním poločase (0:4). Hosté nás v prvním poločase přehrávali a byli celkově lepší. V druhé půli se hra trochu vyrovnala, ale na konečném skore 1:7 se to neodrazilo.

Druhý mistrovský zápas jsme odehráli na hřišti AFK Pečky. Domácí tým je v tabulce na 9. místě. Tento zápas byl úplně jiný než náš první doma. Hra byla velmi vyrovnaná a na obou týmech byla vidět chuť vyhrát. Soupeře jsme hlavně ve druhém poločase přehrávali, ale opět se nám nedařilo naší herní převahu promítnout do skore. Utkání skončilo 3:1. Naší jedinou branku vstřelil Ondra Štemberk, který svým skvělým výkonem motivuje celý náš tým.

2004 - Barbora Bartáková, Kateřina Brejšková, Jakub Kočí,
Ondřej Štemberk, Šimon Štemberk, Václav Varga.

Počet odehraných minut z celkových 1.190:

Brejla (odehrál 1.190 minut / to je 100%) a stejně tak Šťovíček (1.190 / 100),
následují
Brejška (1.178 / 99) ------- Jirák (1.168 / 98) ------- Štemberk O. (1.128 / 95)
Novotný (1.120 / 94) ------- Jenčík (1.050 / 88) ------- Svoboda (980 / 82)
Machač (972 / 82) ------- Bartoš (653 / 55) ------- Macháč (518 / 44)
Varga (478 / 40) ------- Mikota (476 / 40) ------- Macháček (367 / 31)
Štemberk Š. (316 / 27) ------- Bartáková (140 / 12) ------- Kočí (70 / 6)
Kocourek (63 / 5) ------- Brejšková (33 / 3).

Seznam lidí na páteční cvičení v KDS:
všichni 2002 + 2003 + Bartáková B., Brejšková K., Štemberk O., Štemberk Š.

FOTBALOVÉ PRÁZDNINY: 17.12.2016 - 15.01.2017

18.01.2017 - 17:00-18:30 - trénink venku umělka (středa)
19.01.2017 - 17:00-18:30 - trénink venku umělka (čtvrtek)
20.01.2017 - 16:00-17:00 - KDS - koordinační trénink (pátek)

ŽINKOVY (zimní soustředění): 15.02.2017 - 19.02.2017 (středa - neděle)

ZÁPASOVÁ PŘÍPRAVA:
29.11.2016 - přípravné utkání Dublovice (17:00 hala)
01.12.2016 - přípravné utkání Dobříš (17:00 umělka)
04.12.2016 - turnaj mladších žáků Rakovník (hala)
17.12.2016 - turnaj mladších žáků Říčany (hala)
12.02.2017 - turnaj mladších žáků Říčany (hala)
26.02.2017 - turnaj mladších žáků Říčany (hala)

BREJLA Patrik, BREJŠKA Tomáš, JIRÁK Martin, KUBÍN Max,
NOVOTNÝ Ondřej, SVOBODA Tomáš, ŠŤOVÍČEK David.
BARTOŠ Jakub, ČÍŽEK Tomáš, JENČÍK Lukáš, KOCOUREK Vojtěch,
MACHAČ Petr, MACHÁČ Lukáš, MACHÁČEK Vít, MIKOTA Stanislav.

U13
BARTÁKOVÁ Barbora, BREJŠKOVÁ Kateřina, HASMAN David, JINDRÁK Petr,
JINDRÁKOVÁ Rozálie, KOČÍ Jakub, NEČADA Adam, POKORNÝ Ondřej,
RÁKOSNÍK Lukáš, SOUČKOVÁ Martina, ŠTEMBERK Ondřej,
ŠTEMBERK Šimon, VARGA Václav, VODRÁŽKA Radek.
BEJŠOVEC Martin, BRUNCLÍK Jaroslav, KRAJDL Jan, KŘESINA Václav,
MAŠEK Jakub, MATOUŠEK Šimon, PECHÁČEK Miroslav, PŠENIČKA Jakub,
PUDIL Albert, ŠÍBAL David, VOHÁŇKA Petr, VYBÍRAL Adam.

fotbalového oddílu Tatranu Sedlčany.
Naší soutěží je opět Krajský přebor Středočeského kraje, ve kterém postupně sehrajeme 17 utkání
v podzimní části a stejný počet na jaře.
Držte nám palce :-)

PEP
24.08. 2016
1469981897

DREAMteam - HOLICE

Všechny tři nedělní zápasy se hrály ve vysokém tempu a naši kluci předváděli parádní, zodpovědné výkony. Vybojované 5. místo ze 14 účastníků na takto silně obsazeném turnaji je velkým úspěchem sedlčanského žákovského fotbalu :-)

PEP

31.07. 2016

DREAMteam - HOLICE 26.06.2016

VIKTORIA CUP - den třetí

Ještě v sobotu večer jsme potřebovali vyřešit nečekaný nedělní zádrhel. Naše první vystoupení v Holicích bylo totiž naplánováno na 8:15, ale snídaně v kempu se podávaly teprve od 7:15 - museli jsme trochu přitlačit na pilku a jídlo bylo na stole již v 6:45, přesto jsme na občerstvení, přejezd do Holic, převléknutí a rozcvičení měli pouze 90 minut. Počasí? To bylo diametrálně odlišné od sobotního, teploty zhruba o 15 stupňů nižší a dopoledne časté přeháňky.

08:15-08:50
FK Náchod 2002 - TJ TATRAN Sedlčany ... 2:0

Po (na můj vkus krátkém) rozcvičení jsme nastupovali na holickém tréninkovém hřišti opět proti náchodským, tentokrát byli naším sokem kluci ročníku 2002. Zatímco jejich starší kolegové, se kterými jsme hráli 16 hodin před tímto duelem, předváděli spíš atletický fotbal, tento soupeř byl rozhodně techničtější.
Divácky atraktivní, herně vyrovnané utkání s množstvím šancí na obou stranách. Bohužel, naše se nám nepodařilo proměnit, naopak jsme po inkasované brance museli hru trochu otevřít (nedělní zápasy byly vyřazovací) a před koncem jsme dostali ještě přidáno. Výsledkově náš nejhorší zápas, i když herně jsem nemohl klukům moc vyčítat - snad jen to, že trochu podcenili rozcvičení v chladném a sychravém počasí, možná jsme mohli hrát trochu agresivněji. Spadli jsme tedy do druhé čtyřky a čekaly nás ještě dva zápasy.

09:35-10:10
MOS Strzelce Opolskie - TJ TATRAN Sedlčany ... 0:1 (Habart)

Přes nedělní nepřízeň počasí jsme měli vlastně trochu štěstí, protože jenom tento zápas jsme hráli za mírného deště. Osmnáctitisícové polské město vyslalo na holický turnaj hodně šikovný tým. Nám na mokré trávě zpočátku snaha o kombinační hru moc nevycházela, ale s přibývajícími minutami jsme získávali územní i herní převahu a bylo jen otázkou času, kdy a kdo z našich se trefí. Povedlo se to Matějovi a jeho následný úprk a polibek rohového praporku patří k nezapomenutelným víkendovým zážitkům :-)

Před posledním utkáním jsme měli téměř 3,5 hodiny volno (možná se mohly ranní zápasy trochu posunout) a tak jsme lehkou procházkou vyrazili do nedalekého kulturního domu, kde nás v zahradní restauraci čekaly řízečky. Po těch se jen zaprášilo, a protože hned vedle, před památníkem Emila Holuba, bylo centrum holické obdoby naší "Rosy" (město slavilo 680 let), zastavili jsme se ještě na pouti pro kyselé hady. A tady došlo k prvnímu a naštěstí poslednímu rozštěpení našeho týmu. Zatímco zhruba třetina hráčů se dravě vrhla do kokpitů elektrických autíček, zbytek kluků jim po obvodu autodromu hlasitě fandil. Jezdci DREAMteamu předváděli tak skvělé výkony, že majitel atrakce okamžitě volal na místní matriku, aby jim byly bezodkladně vystaveny řidičské průkazy. Bohužel, čas nás již trochu tlačil, tak jsme na matrikářku nemohli čekat ... :-)

13:30-14:05
TJ TATRAN Sedlčany - Spartak Medzev ... 2:1 (2x Barták)

Odpoledne jsme se konečně dostali na jemný pažit hlavního holického "letiště", čekal nás poslední zápas, utkání o páté místo a východoslovenský Medzev. Neuvěřitelně těžké utkání, ve kterém jsme po poměrně přísně nařízené penaltě prohrávali, ale kluci nesklonili hlavu, proti silovému soupeři hráli krásný kombinační fotbal a stále častěji se dostávali do šancí. Pět minut před koncem se nám podařilo vyrovnat, ještě jsme posílili útok a zvýšili tlak. Minutu před koncem Slováci zastavili náš útok jen faulem a proměněnou penaltou jsme zvítězili. Parádní zážitek :-)